Advertising
Ludovic Orban: „Vom da o Hotărâre de Guvern pentru alocarea unei sume importante pentru ajutorarea Republicii Moldova în lupta cu COVID-19“

Ludovic Orban: „Vom da o Hotărâre de Guvern pentru alocarea unei sume importante pentru ajutorarea Republicii Moldova în lupta cu COVID-19“
Scris de Dan Nistor Publicat: 30 apr. 2020, 09:15
Prim ministrul Ludovic Orban a declarat astăzi, la Iași, la plecarea echipei de medici şi asistenţi români în Republica Moldova pentru a sprijini personalul medical din această ţară, că pe lângă acest sprijin va fi alocată o sumă importantă pentru Republica Moldova pentru ajutorarea în lupta cu COVID-19.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:52Donald Trump, în centrul unui nou scandal. Acuzații privind accesul preferențial la postările sale
- 20:49Trenurile care îi scot din sărite pe români. Călătorii reclamă aglomerația și condițiile insuportabile
- 20:47Ploile și vijeliile revin în România. Șefa ANM:”Nu sunt suficiente pentru a combate seceta și pentru a îmbunătăți situația Dunării”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Iasi și pe Google News


























