Advertising
Curtea Penală Internațională are în vedere o ANCHETĂ privind posibile crime de război, în Ucraina. Sunt vizate Rusia și Belarus

Curtea Penală Internațională are în vedere o ANCHETĂ privind posibile crime de război, în Ucraina. Sunt vizate Rusia și Belarus
Scris de Realitatea de Iasi Publicat: 1 mar. 2022, 07:46
Situația din Ucraina a ajuns în atenția Curţii Penale Internaţionale (CPI). O spune chiar un oficial al instituției, care a anunţat, luni, deschiderea "cât mai rapidă" a unei anchete asupra situaţiei din Ucraina, invocând "crime de război" şi "crime împotriva umanităţii".
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:52Donald Trump, în centrul unui nou scandal. Acuzații privind accesul preferențial la postările sale
- 20:49Trenurile care îi scot din sărite pe români. Călătorii reclamă aglomerația și condițiile insuportabile
- 20:47Ploile și vijeliile revin în România. Șefa ANM:”Nu sunt suficiente pentru a combate seceta și pentru a îmbunătăți situația Dunării”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Iasi și pe Google News


























